Poszukiwania nowej hurtowni dropshipping i zaobserwowane ciekawostki…

Szukam właśnie jakieś hurtowni, która posłużyłaby za przykład wdrożenia sklepu dropshipingowego z pominięciem pozycjonowania Google, co jak wiadomo jest pracochłonne i rozłożone w czasie. I tu kilka ciekawostek.

Trafiam na oferty kilku hurtowni świadczących takie usługi odpłatnie, na razie kontaktowałem się z trzema, jedna po usłyszeniu… własny sklep nie od nas… przestała się ze mną kontaktować. Ciekawe…

Inna podała sporą sumę za wpisowe. Ale płacenie kilku tysięcy złotych za przystąpienie do platformy, za możliwość otrzymania dostępu do pliku integracyjnego i to takiego samego dla wszystkich nie jest zachęcające, chyba, że ktoś się zdrowo napali na prowadzenie sklepu właśnie z tą ofertą.

Inną ciekawą praktyka jest wymuszanie platformy, pewnie hosting płaci za każdego nowo ściągniętego klienta… nie dziękuje. Powoduje to tylko wydatki, których nie chcę ponosić, takie jak indywidualny projekt strony czy usługi typu Saas średnio mnie pociągają, a uzależniają wszystko od kondycji i pomysłów jednej firmy.

Słowo dropshipping staje się coraz bardziej popularne, przyciąga potencjalnych właścicieli nowych sklepów internetowych. Tylko nie wszyscy hurtownicy potrafią zrozumieć, że dropshipping nie opiera się na płaceniu za plik, płacić można za know how, a nie pliki, płacić można za opcje wychodzące za podstawową obsługę tak za to mogę zapłacić. Ale nie za plik integracyjny, nie za wymuszoną platformę, czy materiały reklamowe typu banery. Przecież, czym więcej nowych chętnych do prowadzenia swojego pomysłu na biznes, tym większy obrót hurtowni. Ok, wzrastają koszty obsługi wysyłki, ale nie przesadzajmy. Wiele lat pracowałem, jako szef dużego magazynu detalicznego, przy dobrze zorganizowanej pracy nie ma znaczenia czy to jest 50 czy 300 przesyłek dziennie. Więc po co te opłaty wstępne, mi nasuwa się tylko jedno… Kolejny klient może mu się nie powiedzie, wspierać go przecież nie musimy, a swoje kilka tysiaków zarobimy czysty interes. Dziękuje. Wolę wydać te pieniądze na pozycjonowanie, reklamy w google czy coś takiego, bo to przyniesie mi wymierne korzyści.

Ok wracam do szukania czegoś ciekawego… żeby móc opisać jak to wygląda od początku do końca .

Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *